środa, 21 października 2015

"RÓŻA WERSALU" W POLSCE!

Kolejna dawka starociotowych newsów - dosłownie przed chwilą JPF oficjalnie potwierdziło, że wyda nam fantastyczną mangę z lat 70-tych - słynną na całym świecie "Różę Wersalu" Riyoko Ikedy, uważaną za najwspanialszy klasyk gatunku oraz swoistego protoplastę wielu późniejszych serii. Historia przedstawiona w komiksie rozgrywa się w czasach Rewolucji Francuskiej i opowiada o losach Oscar François de Jarjayes, córki sławnego francuskiego generała, która od najmłodszych lat wychowywana była jak chłopiec, gdyż w rodzinie brakowało męskiego potomka. Gdy Francja i Austria zawierają przymierze, naszej bohaterce zostaje powierzone zadanie ochrony Marii Antoniny, która przybyła do Francji by poślubić księcia Ludwika XVI. Komiks jest mocno oparty na faktach historycznych i z powodzeniem może służyć jako lektura uzupełniająca, jeśli jesteście zainteresowani okresem Rewolucji Francuskiej.
Manga zostanie wydana u nas w przyszłym roku jako "Mega Manga". Wszystkie 10 tomów zebranych zostanie w 3 olbrzymie zbiorcze tomiszcza, w formacie A5 z kolorowymi stronami. JPF zapowiada także liczne inne dodatki. Cena pierwszego tomu wynosić będzie 63zł, co jest naprawdę świetną ceną za tak duże, piękne wydanie.

Zdecydowanie polecam! Ja już chomikuję kasę~ W międzyczasie zachęcam was także do obejrzenia serii anime, która jest niemal równie dobra, co komiksowy pierwowzór.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz