wtorek, 29 października 2013

CHAMSKA REKLAMA - czyli co Goge wam na Bakę przygotował~

Ci, co mojego ryjbuka śledzą, pewnie pamiętają, że ok. 2 tygodnii temu zamieściłem na tablicy wzmiankę o tym, iż poprowadzę trzy dość nietuzinkowe panele na tegorocznej edycji konwentu B.A.K.A. Co wam na ten rok przygotowałem? 

"Magią i Mechem"


Dzień: Sobota
Godzina: 11:00-11:45
Sala: Panel 4

Opis Atrakcji:
Czy mechy i magia mogą iść ze sobą w parze? Co powinno być zawarte w dobrym mecha fantasy? I czy seria takowa faktycznie ma szansę spodobać się komuś poza fanami mecha? By poznać odpowiedzi na te i inne pytania, musicie koniecznie wpaść na ten panel. Przyjrzymy się na nim zarówno bardziej znanym magicznym mechom - jak choćby "Escaflowne" - jak i tym mniej popularnym - jak "Lord of Lords Ryu Knight". Zapraszam gorąco wszystkich entuzjastów baśniowych światów i wielkich maszyn!

O czym to tak wgl będzie:O magicznych mecha, rzecz jasna. Starsi fani na pewno pamiętają kilka takich serii, które przewinęły się w naszej telewizji. Ale nie tylko o nich ten panel będzie, o nieee... Opowiem wam także o tych naprawdę rodzynowych i rzadkich seriach - na liście są takie tytuły jak "Five Star Stories", "Aura Battler Dunbine" (dzięki za przypomnienie, ekipo z /m/!), "Knight Lamune"... A to zaledwie wierzchołek góry lodowej!
Planuję przynieść również ze sobą kilka ciekawych eksponatów, z czarodziejskimi robotami powiązanych, więc będzie co oglądać~
Nie zabraknie oczywiście openingów i co smaczniejszych scen z różnych anime o czarodziejskich robotach.

"Głupki w Kosmosie - Martian Successor Nadesico"


Dzień: Niedziela
Godzina: 10:30 - 11:15
Sala:  Panel 1

Opis Atrakcji:
W anime z gatunku Space Opera przywykliśmy do historii o dzielnej, świetnie przeszkolonej załodze przemierzającej zakamarki kosmosu. Co by było jednak ,gdyby miast ekspertów, załogę statku stanowiła banda wariatów z modelarzem, otaku i rysowniczką doujinshi m.in? O tym właśnie jest świetna parodia większości anime z lat 90tych - Martian Successor nadesico. Na panelu tym przyjrzymy się dokładniej pojawiającym się w tej serii bohaterom, nawiązaniom do innych anime oraz zjawisk fandomowych, zwórcimy także uwagę na genialny i niezwykle zabawny humor w tej produkcji zawarty. Zapraszam gorąco!

O czym to tak wgl będzie:
O moim ulubionym anime, oczywiście! Ci, którzy śledzą mojego bloga od samego jego początków (oraz ci, co przeglądają starsze posty) mieli już pewnie okazję trochę więcej o nim sobie poczytać i wiedzą, iż zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych perełek japońskiej animacji. A że rzadko pojawia się na naszych polskich konwentach, to postanowiłem to zmienić i poprowadzę o niej panel.
Przygotujcie się na zdrową dawkę humoru. Postaram się przybliżyć wam jak najwięcej ciekawostek i nawiązań z "Nadesico" związanych. Pokażę wam też, w jaki cwany sposób twórcy tego anime wyśmiali 90% stereotypowych otaku oraz dram, jakie między nimi powstają.
Wspomnę także co nieco o kontynuacjach i występach Nadesico w SRW.
*Tak, będzie też coś dla Rurifagów*

"Made in Korea - o podróbkach anime słów kilka..."Dzień: Niedziela
Godzina: 12:00-13:15
Sala: Panel 3

Opis Atrakcji:
Chyba każdy popularny produkt doczekał się choć jednej fałszywki, podpisanej słynnym „Made in China” lub też „Made in Korea”. Nie inaczej jest i z anime – choć w ich przypadku wygląda to dużo ciekawiej. Koreańscy i chińscy twórcy bowiem poszli o krok dalej i zamiast po prostu skopiować dokładnie całą jedną serię, postanowili pozlepiać ze sobą kilka różnorakich tytułów, tworząc takie dziwactwa jak „Space Black Knight” czy też „Obrońcy Kosmosu”.

O czym to tak wgl będzie:
Jak nietrudno się domyślić, o zrobionych przez Koreańczyków podróbach słynnych anime. Pokażę wam jak to Amuro został czarnym rycerzem kosmosu, jak współpracował z bohaterami Marvela; opowiem wam także o tym, jak to Ryu i Ken ze "Street Fighter" tłukli na pegazusach i walczyli o rękę pięknej Chun-Li; nie zabraknie także nabijania się z "Hitowych Produkcji" które wydano nam w Polsce - Kojarzycie "Obrońców Kosmosu"? Jeśli nie, to macie kolejny powód by na ten panel zajrzeć~


BONUS


Być może podrzucę również kilka swoich anime na "Noc z Klasyką anime". Wszystko zależy jednak od zgody organizatorów. Jeśli wyrażą oni zgodę, możecie się spodziewać prawdziwych rarytasów, bowiem w planach mam m.in:

-Dream Hunter Rem
-NEW Dream Hunter Rem
-Burn Up!
-Lord of Lords Ryu Knight
-Devilman OVA
-Honoo no Tenkousei
-Those who hunt Elves
-Madou King Granzort
-Bubblegum Crisis


2 komentarze:

 1. Takie genialne panel, a mnie nie będzie. Nieeee, dlaczego...
  Zwłaszcza na "Magią i Mechem" bym się wybrała ;3
  Devilman to klasyk. Zmusiłam moje znajome yaoistki do czytania, bo mangę na prawdę warto znać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie? A szkoda, poznałbym chętnie i na żywo pogadał.
   Może na pyrkon się wybiorę jeszcze. Tam również knuję sprobówać "Magią i Mechem" pokazać oraz po raz drugi zorganizować panel o "Super Robot Taisen", który na zeszłorocznej Bace prowadziłem. Wszystko jednak od funduszy zależy~

   I to świetny klasyk. Na swojej maturze nawet jako przykład go przytoczyłem. Całkiem ciekawa jest również kontynuacja - "Violence Jack" - aczkolwiek jest ona już bardziej skoncentrowana na ukazaniu brutalnośći, jak podejmowaniu bardziej głębokich tematów.

   Usuń